Seful Rosneft: Companiile americane sunt principalele beneficiare ale inchiderii Stramtorii Ormuz

Seful Rosneft: Companiile americane sunt principalele beneficiare ale inchiderii Stramtorii Ormuz - stire pe scurt


Directorul general al Rosneft, Igor Sechin, a declarat sambata ca firmele energetice americane sunt principalii beneficiari ai inchiderii Stramtorii Ormuz, insa a avertizat ca tensiunile prelungite din regiune ar putea afecta cererea globala de petrol pe termen lung, relateaza CNBC.


Cititi toate stirea pe profit.ro

sursa: profit.ro - 07.06.2026

Du-te sus