Seful Rosneft: Companiile americane sunt principalele beneficiare ale inchiderii Stramtorii Ormuz - stire pe scurt
Directorul general al Rosneft, Igor Sechin, a declarat sambata ca firmele energetice americane sunt principalii beneficiari ai inchiderii Stramtorii Ormuz, insa a avertizat ca tensiunile prelungite din regiune ar putea afecta cererea globala de petrol pe termen lung, relateaza CNBC.
Cititi toate stirea pe profit.ro
sursa: profit.ro - 07.06.2026