VIDEO Ministrul Economiei: Pot aparea suspiciuni privind corectitudinea masurarii gazelor de catre Ucraina, de asta intarzie acordurile de interconectare

VIDEO Ministrul Economiei: Pot aparea suspiciuni privind corectitudinea masurarii gazelor de catre Ucraina, de asta intarzie acordurile de interconectare - stire pe scurt

Ministrul PNL al Economiei, Energiei si Mediului de Afaceri, Virgil Popescu, a declarat la Realitatea TV ca semnarea de catre Transgaz, cu omologul sau ucrainean Ukrtransgaz, a acordurilor de interconectare a celor doua sisteme nationale de transport gaze in punctele de interconectare Isaccea si Mediesu Aurit intarzie pentru ca fiecare dintre cele doua parti doreste ca statiile de masurare a gazelor din punctele respective se fie situate pe teritoriul sau national.

Cititi toate stirea pe profit.ro

sursa: profit.ro - 14.11.2019

Du-te sus